Znak zodiaku Bliźnięta

Znak zodiaku Bliźnięta – miesiące:

21.05- 21.06

Znak zodiaku Bliźnięta charakterystyka:

Osoby spod znaku bliźniąt w szczególny sposób doświadczają dwoistości swojej natury. Bliźnięta należą do trygonu powietrza. Są inteligentne, pomysłowe, pełne inwencji i bardzo komunikatywne. Lubią logiczne myślenie, literaturę i sztukę. Ich planetą opiekuńczą jest Merkury – planeta możliwości, zdolności umysłowych i komunikowania się, dlatego też Bliźnięta są zawsze dobrze poinformowane o wszystkim, ciekawe świata, uwielbiają podróże, ruch i działanie.

Niezależnie od wieku pozostają młode duchem. Przeważnie wszechstronnie uzdolnione, mają zdolności adaptacyjne w wielu zawodach, przede wszystkim potrzebują być w ruchu i mieć dostęp do informacji. Często mają dwie prace. Mają dar współdziałania z ludźmi i wpływania na nich. Przeważnie są sangwinikami dlatego też są lubiani i mają wielu przyjaciół. Łatwo adaptują się w nowym otoczeniu. W miłości i związkach fascynują ich przeciwności, są namiętne, pełne pomysłowości i skrajne w zachowaniach. Ich mottem jest komunikacja między ludźmi, ruch, działanie, informacja.

Bliźnięta lubią być dobrze poinformowane, często bywają posądzane o plotkarstwo, oraz nieumiejętność zachowania tajemnicy. Są niezwykle „humorzaste” i często popadają ze skrajności w skrajność- od euforii po rozpacz, od miłości do nienawiści. Mają kilka osobowości naraz, dlatego też są mało przewidywalne, nigdy nie wiadomo jak mogą się zachować. W miłości i związkach lubią częste zmiany i silne wrażenia. Są niestabilne uczuciowo, ponieważ ulegają łatwo nowym fascynacjom. Nie czują się dobrze, kiedy mówi się o uczuciach, nie lubią deklaracji ponieważ często nie mogą ich dotrzymać. Wolą luźne związki i układy. Często są niedyskretni. Są nerwowe i nadpobudliwe, co może je wpędzić w bezsenność i kłopoty z żołądkiem oraz sercem.

Manipulowanie innymi, przychodzi im z łatwością, lubią intrygować. Monotonne życie może je doprowadzić nawet do choroby, łatwo je wyprowadzić z równowagi. Opiekuńcza planeta- Merkury Trygon- Powietrze Kolor- Żółty Symbol- Para bliźniąt Klucz do sukcesu- dyplomacja, komunikatywność, rozsądek

Znak zodiaku Bliźnięta dekady:

Pierwsza dekada: to bliźniak bardzo zręczny i pomysłowy, o wysokim poziomie intelektu, duża zdolność dostosowania, elastyczność, łatwość przyswajania informacji. Główną cechą Bliźniąt z drugiej dekady, z połową cech Wagi jest dyplomacja, umiejętność zjednywania sobie sympatii otoczenia, wrażliwość na piękno, estetyka, zdolności artystyczne, ale rzadko wykorzystane z uwagi na lenistwo i kapryśność. Z trzeciej dekady Bliźniak – Wodnik to myśliciel, marzyciel, ceni niezależność, lubi się wyróżniać wyglądem, zachowaniem, czasem działaniem pod prąd.

Znak zodiaku Bliźniak dla kobiety

Z kim najlepiej czuje się pani Bliźniak?

Bardzo dobrze z: Bliźniętami, Panną i Skorpionem.
Dobrze z: Rakiem, Koziorożcem, Wodnikiem i Rybami.
Obojętnie z: Baranem, Bykiem, Lwem, Wagą i Strzelcem.
Źle z: nie ma nikogo takiego.

Znak zodiaku Bliźniak dla mężczyzny:

Z kim najlepiej czuje się pan Bliźniak?

Bardzo dobrze z: Bliźniętami i Panną.
Dobrze z: Wodnikiem.
Obojętnie z: Baranem, Wagą, Strzelcem i Rybami.
Źle z: Bykiem, Rakiem, Lwem, Skorpionem i Koziorożcem.