Znak zodiaku Byk

Znak zodiaku Byk miesiące:

20.04-20.05

Znak zodiaku Byk charakterystyka Byk:

Byk jest drugim znakiem zodiaku, jego planetą jest Wenus, a trygonem Ziemia. Jego działanie związane jest z materią. Dąży do stabilizacji obejmującej wszystkie sfery życia. Ma głęboko zakorzenioną potrzebę bezpieczeństwa materialnego i komfortu życiowego. Jest wstanie ciężko pracować, aby je osiągnąć. Bardzo wiele znaczy dla niego dom i bezpieczeństwo uczuciowe. Bykiem „rządzi” Wenus – planeta miłości, talentu, piękna i luksusu. Ze wszystkich znaków zodiaku to Byk najbardziej lubi przyjemności i chętnie z nich korzysta. Lubi dobrze zjeść i się zabawić.

Ważną częścią jego życia jest kontakt z naturą, na łonie przyrody nabiera sił, rozładowuje stresy. Posiada często talenty muzyczne, dobry głos, dodatkowo miłą aparycję. Ma sporo wyczucia, nie jest konfliktowy. Musi czuć się komuś potrzebny. Gdy kocha, jest pociągający i zmysłowy, ufny, lojalny i oddany. Często miewa duszę artysty. Kocha harmonię, ma duże wyczucie piękna: kształtując swoje otoczenie umie dobierać odpowiednie proporcje i barwy, inspiracji poszukuje w naturze. Jego mottem jest stabilizacja, posiadanie, przyjemność. Byk, mając silną potrzebę bezpieczeństwa materialnego, nie przepada za zmianami. W związku z tym grozi mu popadnięcie w rutynę i marazm.

Jest uparty i egoistyczny, trudno go nakłonić do zmiany stanowiska. Wyprowadzony z równowagi wybucha złością i trudno się uspokaja. Potrafi długo się dąsać i trzymać urazę w sercu. Lubi sobie pofolgować w jedzeniu i piciu, co może nasilać się u niego z wiekiem. Przeważnie wybiera najłatwiejszą drogę do osiągnięcia celu, bez względu na konsekwencje i dobro innych ludzi. Ma poczucie, że jego interesy są najważniejsze.

Byk jest bardzo zazdrosny i zaborczy, uważa, że do swojego partnera ma wszelkie prawa. Z drugiej strony ma skłonność do flirtów i romansów. Z biegiem czasu może stać się zagorzałym konserwatystą, a główną przyczyną jego niepowodzeń oraz nieszczęść będzie jego własny upór i egoizm. Opiekuńcza planeta – Wenus Trygon – Ziemia Kolor – Szmaragdowa zieleń Symbol – Byk Klucz do sukcesu – Wytrwałość, niezawodność

Znak zodiaku Byk dekady:

Pierwsza dekada to 100% Byki lubią żyć wygodnie i dostatnio. Cenią piękno i rozkosze życia, namiętne, uczuciowe, zmysłowe zewnętrznie opanowane, stanowcze wręcz uparte.

Druga dekada znaku, to połączenie cech Byka i Panny. Inteligentny, krytyczny i ostrożny.
Lubi podróże, ma zdolności lingwistyczne. Jest ironiczny, praktyczny, zwraca uwagę na estetykę i higienę życia.

Trzecia dekada znaku to Byk połączony z Koziorożcem odpowiedzialny, ostrożny, wytrzymały, pracowity oszczędny, realista, krytyczny i traktujący życie serio.

Znak zodiaku Byk dla kobiety:

Z kim najlepiej czuje się pani Byk?

Bardzo dobrze z: Wodnikiem, Koziorożcem i Rybami.
Dobrze z: Baranem, Rakiem i Lwem.
Obojętnie z: Bykiem, Panną i Skorpionem.
Źle z: Bliźniętami, Wagą i Strzelcem.

Znak zodiaku Byk dla mężczyzny:

Z kim najlepiej czuje się pan Byk?

Bardzo dobrze z: Koziorożcem, Strzelcem i Rakiem.
Dobrze z: Baranem i Lwem.
Obojętnie z: Bykiem, Bliźniętami, Panną i Wodnikiem.
Źle z: Wagą i Skorpionem