Znak zodiaku Lew

Znak zodiaku Lew okres:

23.07- 22.08

Znak zodiaku Lew – Charakterystyka:

Lew jest piątym znakiem zodiaku, jego patronem jest Słońce a trygonem Ogień. Mając takich patronów nic dziwnego że obdarzony jest dużym temperamentem, charyzmą, władczą postawą, wrodzoną godnością, wysokimi aspiracjami i odwagą. Fascynuje go wszystko co jest wielkie i szlachetne. Bardzo lubi być w środku zainteresowania, łatwo zdobywa sympatię innych ludzi, zazwyczaj ma dużo przyjaciół i znajomych, którzy docenią jego otwartość i życzliwość. Jest jednym z najbardziej kreatywnych znaków zodiaku. Pracowity, wytrzymały i konsekwentny w działaniu, obdarzony wieloma talentami.

Bez względu na to co robi dąży do osiągnięcia władzy, sukcesu i prestiżu. Posiada osobisty magnetyzm i czar, który przyciąga płeć przeciwną, często zachowuje się jak ” lew salonowy”. W sposób impulsywny i bardzo emocjonalny okazuje swoje uczucia i zainteresowanie drugą osobą. Jeśli się zakocha to szaleńczo. Ale też wbrew pozorom jest ciepły, delikatny i łagodny. Jego mottem jest samorealizacja, energia, władza, prestiż. Lew uwielbia być w środku zainteresowania i denerwuje się gdy, odnosi wrażenie, że nie poświęca mu się wystarczająco dużo uwagi.

W rozmowach nie przypadkowo powraca do tematu, w którym to on jest najlepszy. Sprawia wrażenie nieznośnego i wyniosłego. Władza często ” uderza mu do głowy”, ma tendencję do dyktatury. Nie zadowala się w życiu małymi sukcesami, ma wysokie aspiracje, do ich osiągnięcia dąży za wszelką cenę. Pragnie zaszczytów, władzy, podziwu dla swoich talentów, lubi otaczać się wpływowymi ludźmi, jest łasy na komplementy. W dążeniach do celu jest egoistyczny, dumny, zarozumiały. Wysługuje się innymi ludźmi, lubi pouczać i wymądrzać się.

Przy swoim ognistym temperamencie łatwo wpada w złość, w swoich działaniach jest gwałtowny i porywczy. Jest bardzo kochliwy, dlatego też może mieć więcej niż jeden związek małżeński i z każdego potomstwo. Jego szaleńcza miłość szybko wygasa, zamieniając się w obojętność i chłód. Często zawiera związki dla prestiżu i osiągnięcia lepszej pozycji społecznej.

Znak zodiaku Lew dekady:

Pierwsza dekada znaku to typowy Lew. Jest ambitny, łasy na pochlebstwa i żądny władzy. Zawsze pierwszy i najlepszy dba o popularność i uznanie. Potrafi jednak być troskliwy i opiekuńczy szczególnie wobec tych, którzy są w niego zapatrzeni.

Druga dekada znaku to Lew z odrobiną osobowości Strzelca. Często popada w skrajności i przesadę. Jest szczery, sprawiedliwy i szlachetny, idealista. Bywa też wygodnicki, snobistyczny i subiektywny. Potrafi być łagodnym kotkiem, a za chwile ryczącą bestią.

Trzecia dekada to Lew i trochę Barana. Bywa odważny i nieobliczalny, ma dużą siłę przebicia, często choleryk i pieniacz o zmiennych nastrojach. Egoista, żyjący chwilą.

Znak zodiaku Lew dla kobiety

Z kim najlepiej czuje się pani Lew?

Bardzo dobrze z: Lwem, Skorpionem, Koziorożcem i Wodnikiem.
Dobrze z: Bykiem.
Obojętnie z: Rakiem, Panną i Rybami.
Źle z: Baranem, Bliźniętami, Wagą i Strzelcem.

Znak zodiaku Lew dla mężczyzny

Z kim najlepiej czuje się pan Lew?

Bardzo dobrze z: Lwem, Koziorożcem i Wodnikiem.
Dobrze z: Baranem, Bykiem, Wagą i Strzelcem.
Obojętnie z: Bliźniętami Rakiem i Strzelcem.
Źle z: Skorpionem i Rybami