Znak zodiaku Panna

Znak zodiaku Panna – Miesiące:

23.08- 22.09

Znak zodiaku Panna – charakterystyka:

Panna jest szóstym znakiem zodiaku której planetą opiekuńczą jest Merkury a żywiołem Ziemia. Prosperuje w życiu dzięki własnym zaletom, talentom, ciężkiej pracy i poczuciu obowiązku. Ma wyjątkowe zamiłowanie do porządku, jest skrupulatna, praktyczna, pracowita, zdecydowana, otwarta, warta zaufania. Ma umiarkowany temperament.

Panna posiada analityczny umysł, opanowanie, elokwencję, ma szczególny dar przekonywania innych do swoich racji. Bardzo ważny dla niej jest dom i rodzina. Jest osobą niezawodną, szczerą, ujmującą, obowiązkową, posiadającą często duży zasób wiedzy teoretycznej. Podświadomie trzyma ludzi na pewien dystans, z niektórymi tylko nawiązując przyjacielskie kontakty. Za to jej przyjaźń jest szczera, prawdziwa, a słowo ma swoją wartość. Łatwo ulega emocjom, ale potrafi je kontrolować. Romantyczna, otaczająca opieką i zrozumieniem, swoich bliskich. Bardzo ważny jest dla niej kontakt z naturą i ekologią. Jej motto to obowiązek, służba, analiza, praktycyzm.

Panna z typowo dla ziemskich znaków uporem, trzyma się swoich poglądów i nie łatwo ją przekonać do ich zmiany. Ma skłonność do dzielenia włosa na czworo , czyli zbytniej drobiazgowości, wzbudzania obaw i szukania problemów tam gdzie ich nie ma. Często się denerwuje przebiegiem sytuacji i spraw, nawet wtedy gdy wie że nie ma takiej potrzeby. Mówi się o niej że jest malkontentem. Znana jest ze swojego nadmiernie krytycznego podejścia, praktycznie do wszystkiego, także do siebie samej. Ma skłonność do hipochondryzmu, podejrzewając że ma wszystkie możliwe choroby.

Trudno jej przychodzi przebaczenie i zapomnienie doznanej urazy. Jest bardzo ostrożna w kontaktach z innymi ludźmi, trzymając się na dystans, stwarza wrażenie zimnej i niedostępnej. Naprawdę boi się zranienia i jest bardzo wrażliwa na swoim punkcie, niechętnie znosi uwagi i krytykę. Z biegiem wieku robi się złośliwa, uszczypliwa i zazdrosna. Ma skłonność do więcej niż jednego związku małżeńskiego i romansów, oraz charakter pełen sprzeczności , wraz ze Skorpionem należy do najdziwniejszych znaków zodiaku .

Znak zodiaku Panna dekady:

Pierwsza dekada to typowe Panny, inteligentne, wytrwałe, pracowite, często skryte, oszczędne. Zawsze dbające o higienę i wygląd. Nie jest duszą towarzystwa i odbierana jest jako osoba pedantyczna chłodna i nudna.

Druga dekada to Panna z dodatkiem cech Koziorożca. Przejawia bardzo racjonalny sposób myślenia i wysokie ambicje życiowe. Jest wytrwała i konsekwentna w nieustannej wspinaczce w górę.

Trzecia dekada Panny to połączenie jej cech z osobowością Byka i daje to typ człowieka, który przede wszystkim posługuje się logiką i racjonalizmem. Pracowity, wytrwały, praktyczny, obowiązkowy. Nie przeszkadza mu to cieszyć się życiem we wszelkich jego przejawach.

Znak zodiaku Panna dla kobiety:

Z kim najlepiej będzie czuła się pani Panna?

Bardzo dobrze z: Bliźniętami, Wagą, Skorpionem i Rybami.
Dobrze z: Baranem i Wodnikiem.
Obojętnie z: Bykiem, Rakiem i Lwem.
Źle z: Panną i Koziorożcem.

Znak zodiaku Panna dla mężczyzny:

Z kim najlepiej będzie czuł się pan Panna?

Bardzo dobrze z: Bliźniętami, Skorpionem, Strzelcem i Koziorożcem.
Dobrze z: Wagą.
Obojętnie z: Baranem, Bykiem, Rakiem, Lwem, Wodnikiem.
Źle z: Panną i Rybami.