Znak zodiaku Skorpion

Znak zodiaku Skorpion Miesiące:

23.10- 21.11

Znak zodiaku Skorpion Charakterystyka:

Skorpion jest ósmym znakiem zodiaku posiadający jako jeden z niewielu dwie planety opiekuńcze Plutona i Marsa, jego trygonem jest woda. Wokół Skorpiona narosło wiele legend i plotek. Jest to najbardziej kontrowersyjny znak zodiaku, pełen tajemniczości, mistycyzmu, zmiennych emocji, pasji, pomysłowości i wyobraźni. Jest to silna osobowość. We wszystko co robi bardzo się angażuje, jest ambitny, dąży do zajęcia eksponowanego stanowiska.

W swoim działaniu kieruje się chęcią posiadania jak i względami ambicjonalnymi. Drobiazgowy ,prawie nic nie ujdzie jego uwadze. Bardzo skomplikowany emocjonalnie, ma trudności w okazywaniu uczuć. Wrażliwy z rozwiniętą intuicją, poczuciem humoru, jest dobrym kompanem i oddanym przyjacielem. Ma bardzo duży temperament i seksualność. Bardzo często na partnerów życiowych wybiera też Skorpiony.

Pewnie dlatego, aby osoba z tego samego znaku rozumiała zawiłości jego charakteru, szukając w ten sposób bratniej duszy, zrozumienia i akceptacji. Poza tym osoby płci przeciwnej z tego samego znaku w jakiś dziwny magnetyczny sposób, przyciągają się do siebie. Jest bardzo szlachetny, przenikliwy, pomocny ,o hipnotycznym spojrzeniu. Jego mottem jest transformacja, mistrzostwo , mistycyzm. Skorpion jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych znaków zodiaku, a to z powodu „złej sławy”. Wiele osób czuje przed nim respekt i bojaźń, woląc zejść mu z drogi. Często przypisuje się mu podstęp i pokrętne działanie na drodze do osiągnięcia celu. Jest zawistny, zazdrosny, chciwy. Do wszystkiego podchodzi bardzo emocjonalnie, szybko się irytuje, długo pamiętając urazy i zniewagi. Jeśli spotka się z krytyką, odrzuca maskę i pokazuje prawdziwe oblicze pełne skrajnych uczuć; od miłości do nienawiści. Jeśli czuje się zagrożony zniszczy wszystko i wszystkich na swojej drodze.

Nie lubi sprzeciwu, apodyktyczny, często fanatyczny w swych dążeniach i poglądach. Jest krytyczny, sarkastyczny, uważa że wszystko wykona najlepiej sam. W swoich działaniach nie liczy się z konsekwencjami. Dla swoich bliskich jest zbyt wymagający i chłodny w okazywaniu uczuć. Jego życie jest pełne dramatycznych zawirowań i zmian, jakby przeżywał je etapami. Ma wybujały temperament i skłonność do romansów. Bez pasji w swoim życiu może czuć się bardzo nieszczęśliwy, zatruwając życie swoim bliskim, obwiniając ich o wszystko. W wyniku niepowodzeń życiowych ma tendencję do samo wyniszczania się

Znak zodiaku Skorpion dekady:

Pierwsza dekada znaku to typowy Skorpion jadowity agresywny i wojowniczy jak jego zwierzęcy symbol. Posiada dużo energii i nie brak mu ambicji. Łatwo realizuje się w pracy gorzej w życiu osobistym.

Druga dekada znaku to połączenie cech Skorpiona i Ryb, daje to łagodniejszą osobowość. Jest dynamiczny, ale również tolerancyjny i opiekuńczy wobec słabszych. Sam nie znosi podporządkowania i dyscypliny. Wolnościowiec, romantyk poszukujący idealnej miłości.

Trzecia dekada znaku to Skorpion z dodatkiem cech Raka. Najłagodniejszy i najmniej konfliktowy ze Skorpionów. Odznacza się dość dużą elastycznością, wyrozumiałością i wrażliwością. Nie znaczy to jednak, że brakuje mu uporu i konsekwencji w działaniu.

Znak zodiaku Skorpion dla kobiety:

Z kim najlepiej czuje się pani Skorpion?

Bardzo dobrze z: Rakiem, Panną i Baranem.
Dobrze z: Wodnikiem i Rybami.
Obojętnie z: Wagą.
Źle z: Bykiem, Bliźniętami, Lwem, Skorpionem, Strzelcem i Koziorożcem.

Znak zodiaku Skorpion dla mężczyzny:

Z kim najlepiej czuje się pan Skorpion?

Bardzo dobrze z: Lwem, Wagą, Bliźniętami, Rakiem, Panną, Strzelcem.
Dobrze z: Rybami.
Obojętnie z: Baranem i Bykiem.
Źle ze: Skorpionem, Koziorożcem i Wodnikiem.