Znak zodiaku Ryby

Znak zodiaku Ryby miesiące:

19.02- 20.03

Znak zodiaku Ryby charakterystyka:

Ryby są dwunastym i ostatnim znakiem zodiaku. Mają dwie planety opiekuńcze Neptuna – planetę iluzji, intuicji – oraz Jowisza – planetę ekspansji i idealizmu. Ich trygonem jest woda, należy do znaków podwójnych, osoby spod tego znaku cechuje dwoistość natury. Ryby są empatyczne, wrażliwe, mają dużą wyobraźnię i intuicję, łatwo doprowadzić je do łez, są niepoprawnymi romantykami. Kreatywne, posiadają wiele talentów, często zostają artystami. Patrzą na życie przez ” różowe okulary” ,mają zamiłowanie do mistycyzmu, poezji, sztuki nowych wzniosłych idei. Są wspaniałymi partnerami, pełni poświęcenia i zrozumienia dla bliskiej osoby. Potrzebują kochać i być kochani. Jest w nich coś niezwykłego, magnetycznego.

Czułe, delikatne, zmysłowe, dobre, mają wielkie serca, łatwo je zranić. Są bardzo tolerancyjne. Dom, rodzina, poczucie wygody, spełnienia są dla nich bardzo ważne. Są szczere, otwarte, lubią towarzystwo, dążą do sukcesu ale w sposób łagodny i nie za wszelką cenę. Łatwo wybaczają krzywdy. Mówi się że potrafią z wroga zrobić swojego przyjaciela. Ich motto to współodczuwanie, emocje, służba, poświęcenie, zrozumienie, wizje. Ryby będąc zdolne do niezwykłego współczucia, mają tendencje do zbytniego poświęcania się i cierpienia dla idei. Mogą sądzić że ich działanie jest bezinteresowne, gdy w dziwny i niezrozumiały sposób dla innych, dbają o swoje ego, chcąc być coraz lepszymi i bliższymi ideału człowieczeństwa.

Słabym ich punktem jest zdrowie, które zależy od emocji, mają tendencję do chorób psychosomatycznych. Często w ich życiu pojawia się chaos, poczucie bezsensu, nadmierne przeżywanie uczuć, krytycyzm, zmienność nastrojów, mają tendencję do izolowania się. Mogą je dręczyć troski , łatwo wpadają w kłopoty. Często inni ludzie wykorzystują ich dobroć i naiwność, doprowadzając do strat materialnych. Będąc pod silnym wpływem Neptuna mają skłonności do ucieczki w iluzje i różnego rodzaju uzależnienia, mają słabą wolę i wyjątkowo niechętnie patrzą prawdzie w oczy. Ryby mogą być zarówno świętymi jak i wielkimi grzesznikami.

Znak zodiaku Ryby dekady:

Pierwsza dekada Ryb to stuprocentowa przedstawicielka tego znaku, uosobienie wrażliwości, subtelności i duchowego bogactwa, które niestety rzadko idzie w parze z bogactwem materialnym. Jest to człowiek nie z tego świata, potrafi śnić na jawie, przeżywa stany melancholii, nadmiernej egzaltacji. Pomimo takiej wydawałoby się nieżyciowej postawy, doskonale radzą sobie w trudnych sytuacjach.

Druga dekada znaku Ryb to połączenie Ryby z Rakiem. Dobrze zorganizowana, zaradna i skuteczna w działaniu postać często angażująca się w działalność społeczną, życzliwa i odnosząca się z sympatią do ludzi.

Trzecia dekada znaku to Ryba z cechami Skorpiona jest najbardziej przebojową przedstawicielką tego znaku. Wrażliwa i uczuciowa, ale nie da sobie w kaszę dmuchać i kiedy wymaga tego sytuacja potrafi walczyć. Staje często w obronie słabszych jest wrażliwa na cierpienie i przejawy niesprawiedliwości.

Znak zodiaku Ryby dla kobiety:

Z kim najlepiej czuje się pani Ryba?

Bardzo dobrze z: Nie ma nikogo takiego.
Dobrze z: Baranem, Wagą, Skorpionem i Rybami.
Obojętnie z: Bykiem, Bliźniętami i Wodnikiem.
Źle z: Rakiem, Lwem, Panną, Strzelcem, Koziorożcem.

Znak zodiaku ryby dla mężczyzny:

Z kim najlepiej czuje się pan Ryba?

Bardzo dobrze z: Panną i Bykiem.
Dobrze z: Bliźniętami, Rakiem, Skorpionem, Strzelcem i Rybami.
Obojętnie z: Lwem, Wagą, Koziorożcem i Wodnikiem.
Źle z: Baranem