Znak zodiaku Waga

Znak zodiaku Waga – Miesiące:

23.09- 22.10

Znak zodiaku Waga – Charakterystyka:

Waga jest siódmym znakiem zodiaku, opiekuje się nią Wenus i za jej przyczyną Wagi są predestynowane do miłości, komfortu i wygody. Jej trygonem jest powietrze. Luksus jest jedną z jej podstawowych potrzeb. Bardzo ceni sobie naturalność. Jest optymistyczna, szczera, uczciwa, kurtuazyjna, ma dużą siłę przebicia, zdolność robienia interesów. Czarująca i miła, otwarta na świat, rozumiejąca ludzi i ich sprawy, ma talent dyplomatyczny i staromodne poczucie wartości.

Szybko się uczy, jest często utalentowana do jakiejś gałęzi sztuki np. poezji, muzyki, rzeźby. Jest naturalnym znakiem partnerstwa i harmonii, musi mieć poczucie że jest lubiana i kochana. W miłości jest romantyczna i często patrzy przez ” różowe okulary”. Jej partner może liczyć na spacery przy blasku Księżyca, kolacje przy świecach, listy miłosne, poezje, prezenty, patrzenie głęboko w oczy. Jej mottem jest kompromis, harmonia, luksus, piękno. Waga ma silną potrzebę życia w luksusie i żeby to osiągnąć zrobi w tym kierunku wszystko, bez względu na konsekwencję, twierdząc że cel uświęca środki.

Dobra materialne, godne życie, to najważniejsze cele w jej życiu. Słabą stroną Wagi jest wahanie się przed podjęciem decyzji. Często przecenia swoją wartość i możliwości, snując fantazje i robiąc wokół siebie większe zamieszanie niż wymaga tego sytuacja. Często sprawia wrażenie pustej i zarozumiałej, zbyt pewnej siebie, aroganckiej. Łatwo można jej złamać serce ponieważ podporządkowuje się partnerowi, aż do zatracenia własnej osobowości. Na znajomych i przyjaciół wybiera osoby zamożne ,oraz z dobrą pozycją społeczną, często afiszując się znaczącymi znajomościami i swoją pozycją materialną.

Znak zodiaku Waga dekady:

Pierwsza dekada znaku to prawdziwa Waga wykazująca dużą wrażliwość na piękno, pełna wdzięku i osobistego uroku, romantycznego usposobienia, miła, dyskretna, bezstronna w ocenie innych czasem popadająca w samouwielbienie.

Druga dekada znaku to połączenie cech Wagi i Wodnika. Daje to osobowość ambitną i twórczą nieco oderwaną od rzeczywistości. Lotny umysł, indywidualizm. Duże poczucie humoru sprawia, że jest otoczony tłumem ludzi.

Trzecia dekada znaku to Waga z domieszką cech Bliźniąt. Wesoły wszędobylski intelektualista o szerokich horyzontach myślowych i wszechstronnych zainteresowaniach. Pacyfista, działa często jako rozjemca.

Znak zodiaku Waga dla kobiety:

Z kim najlepiej będzie czuła się pani Waga?

Bardzo dobrze z: Skorpionem.
Dobrze z: Lwem, Panną, Rybami.
Obojętnie z: Bliźniętami Rakiem i Wagą.
Źle z: Baranem, Bykiem, Strzelcem, Koziorożcem i Wodnikiem.

Znak zodiaku Waga dla mężczyzny:

Z kim najlepiej będzie czuł się pan Waga?

Bardzo dobrze z: Rakiem, Panną i Strzelcem.
Dobrze z: Rybami.
Obojętnie z: Bliźniętami, Wagą i Skorpionem.
Źle z: Baranem, Bykiem, Lwem, Koziorożcem i Wodnikiem.